15
Luty
2019
w Artykuły

Moje ulubione pędzelki do Zdobień

Jeśli nie wiesz , jak wybrać pędzel do zdobień , jak przyciąć pędzel do zdobień to właśnie czas na lekturę !!

W ofercie firmy Indigo jest dość dużo pędzelków, różnią się długością, grubości i funkcjonalnością . Po krótce opowiem wam o moich ulubionych, bez których nie wyobrażam sobie pracy.

Pierwszy z pędzelków którego właściwie używam do wszystkiego, maluje nim najcieńsze linie , ornamenty, a również pracuje nim przy boxach to pędzle 006 . Pędzel ten jest najcieńszy pędzelkiem w ofercie Indigo, jest dłuższy niż pedzel 005 , ale zdecydowanie dla mnie wygodniejszy w pracy.
Jest to pędzel syntetyczny, ma doskonale poukładane włosie zakończone tzw. ostrą igła.
Pędzelkiem tym malujemy na płasko zgodnie z kierunkiem linii. Maluje nim również frencha

Pędzelek ten zabierz koniecznie na szkolenie
– Ikony 3d, ornamenty, cienkie linie, mix media

Pędzel 003 , pędzel z włosia naturalnego, bardzo delikatny , długość włosków to 6 mm .
Pędzelkiem tym bardzo często pracuje przy farbie, wykorzystuje do zdobień typu One Stroke oraz zdobień z użyciem Aquareli.
Pędzelek ten zabierz koniecznie na szkolenie
– one stroke, akwarela

Pędzel 004 , syntetyczny pędzel czyli taki którego włosie jest sztuczne a nie naturalne . Włosie docięte jest bardzo precyzyjnie.
Używam go do zdobień z użyciem żelu, np do wypełniania powierzchni , malowania grubszych zdobień czy też np ornamentów w których grubość jest zalecana np przy tych wykonywanych żelem sugar.
Tego pędzla używam też domalowując lakier przy skórkach.
Pędzelek ten zabierz koniecznie na szkolenie
– Mix media , ikony 3d , manicure kombinowany

Mój faworyt tuż za 006 to Indigo Aquarelle Sting Brush pędzel do cieniowania, uwielbiam .
Używam do metody cieniowania jaką jest micropainting ale przede wszystkim do laserunku.
Włosie jest bardzo elastyczne i przycięte tak aby pięknie układało nam się w łopatkę tak potrzebna przy cieniowaniu.
Indigo Aquarelle Sting Brush używam także do zdobień z użyciem akwareli , przez to że włosie jest naturalne pięknie pracuje również w farbie.

Pędzelek ten zabierz koniecznie na szkolenie z Akwareli , Ikon 3d , Micropaintingu , Master Face oraz na każde szkolenie gdzie trzeba cieniować

Jeśli wybierasz się na szkolenie z one stroka to zdecydowanie musisz zaopatrzyć się w pedzel Indigo One Stroke II Brush !

Na koniec moja ostania miłość, w prawdzie w ofercie Indigo zdecydowanie wpisany jest w inna kategorie , zmieniałam troszkę jego przeznaczenie .
Indigo Cat Tongue No 4
Znajdziecie go w zakładce pędzle do akrylu

Indigo Cat’s Tongue no. 4 – pędzel do zdobień przestrzennych w kształcie kociego języka Naturalne włosie 100% Kolinsky ,posiada kształt ostrego kociego języczka. Dzięki niemu możesz trenować wiele technik ale ja zdecydowanie uwielbiam to do naszych ArtGum

Jak czyścić pędzelki
Wiele z was po odbyciu szkoleń u mnie wiedzą że do ich czyszczenia używam cleanera wipe off , ale tylko w przypadku ciągłej zmiany kolorów jak i do cieniowania.
Zawsze po zakończonej pracy na pędzelki których używam do farby nakładam oliwke.
Pędzel którymi pracuje przy żelu zawsze przecieram w suchy wacik i takie z żelu, można by nazwać brudne zamykam. Takie traktowanie powoduje zamknięcie włosów w jednym kierunku, jeśli z jakiejś przyczyny mój pędzel jest suchy to przed zamknięciem nakładam na niego odrobinę żelu.

Uważajcie!

Nie nakładamy nigdy Topów bez dyspersji , skład tych produktów ma dużo gorszy wpływ na włosie niż sam cleaner .
Pamiętaj że każdy cleaner tez jest inny , moja wiedza opiera się na długoletniej pracy jako stylistki paznokci, lecz od 7 lat pracuje na firmie Indigo . W indigo tez jest cleaner morderca 😊 używany do płytki naturalnej Cleaner Fioletowy, pamiętaj aby nigdy nie używać tego produktu do pędzelków , zawsze sprawdź czy jest to wipe off.

Morderstwem dla pędzli będzie również zabicie go przez zostawienie go opartego o ściankę!

Zawsze sprawdź czy równo zamykasz skuwkę!

Jeśli twój pędzel podda się siłą grawitacji o spadnie na podłogę ,również może czekać go śmierć.

Zawsze wtedy zostanie ci fajna sonda

Pamiętaj ! Jeśli chcesz przyciąć swój pędzel , posiada odstający włosek , włosek dłuższy niż reszta , gruby włosek lub źle zamkniesz skuwkę i włosek odstaje , możesz odciąć ten włosek , ale zawsze u nasady wydobywając ten jeden który odstaje od reszty ! Tak jak na zdjęciu niżej

Tekst : Anna Faber

Foto : Anna Faber oraz Indigo Nails Lab

Komentarze