Frezarka do paznokci
23
Maj
2018
w Artykuły

Frezarka do paznokci

Piękne i zadbane dłonie niewątpliwie dobrze świadczą o kobiecie. W celu uczynienia ich znakomitszymi uciekamy się do zabiegów upiększających paznokcie. Jaką tak naprawdę rolę w doprowadzaniu ich do perfekcji mają nowoczesne urządzenia i czy można z nich korzystać także na użytek domowy?

 

Co to jest frezarka? Definicja

Ciężko sobie wyobrazić, żeby funkcjonujące obecnie zakłady kosmetyczne miały świadczyć swoje usługi bez odpowiednich sprzętów. Jeśli chodzi o pielęgnacje paznokci na najwyższym poziomie, to właśnie urządzenie jakim jest frezarka wydaje się najbardziej uniwersalnym wyborem. Pozytywne opinie na jej temat nie wzięły się znikąd. Pozostaje jeszcze zasadnicze pytanie: co to jest, ile kosztuje i do czego służy? A ponadto, czy można pokusić się o jej zakup wyłącznie na użytek domowy?

Mianem frezarki określamy urządzenie elektryczne pozwalające wykonać zarówno manicure, jak i pedicure. To wielofunkcyjne narzędzie pozwala zdziałać znacznie więcej, niż dobry pilnik, zwłaszcza wtedy, kiedy trzeba uporać się z naprawdę twardymi paznokciami, czy w sytuacji, gdy konieczne jest dostanie się w bardzo trudno dostępne miejsce. Największym plusem korzystania z frezarki jest oszczędność czasu. Takie urządzenie jest w stanie skrócić wykonanie zabiegu kosmetycznego na paznokciach do absolutnego minimum. Nie sposób tego nie docenić nawet, gdy korzysta się z niego na użytek prywatny.

Jak działa frezarka do paznokci?

Geniusz wielu wynalazków tkwi w prostocie. Frezarka do paznokci to urządzenie zasilane energią elektryczną. Im większą ma moc, tym jest w stanie wygenerować więcej obrotów na minutę, a co za tym idzie, poprawia się jej skuteczność w działaniu. Zasada działania frezarki jest względnie prosta. W zależności od tego, co chcemy robić z paznokciami, konieczne jest odpowiedniej końcówki, zwanej inaczej frezem. Nie bez znaczenia jest sama jakość tych komponentów. Najlepiej, żeby były wykonane z odpowiednio twardych stopów stali.

O ile korzystanie z frezarki może przynieść szereg korzyści, nie sposób przed pierwszym jej użyciem zdobyć stosowną wiedzę. Nieumiejętny dobór końcówek, czy też zbyt mocny nacisk frezów na paznokcie może spowodować wiele szkód. Dlatego nawet w przypadku korzystania z tego sprzętu na użytek domowy warto udać się na odpowiednie szkolenie. Tam otrzymamy odpowiednie porady i szczegółowe instrukcje, a ponadto dowiemy się, czym kierować się przy zakupie urządzenia, a także jak o nie dbać, by pracowało bezawaryjnie przez długi czas.

Rodzaje frezarek

Zanim zaczniemy przywracać paznokciom dawny blask, musimy zdać sobie sprawę z tego, że na rynku dostępne są różne urządzenia, których należy używać zgodnie z przeznaczaniem. Nie inaczej jest w przypadku popularnych frezarek, ponieważ te różnią się między sobą także ze względu na to, do jakiego typu zabiegów są dedykowane. Do najpopularniejszych na rynku z pewnością zaliczymy urządzenia pozwalające wykonać manicure. Wśród nich dostępne są modele z pochłaniaczem pyłów i z oczywistych względów stanowią one najlepszy wybór.

Także do co do zasady często uskutecznianego pedicure można znaleźć odpowiednie frezarki. Te co do zasady powinny cechować się odpowiednią mocą, gdyż zazwyczaj muszą stawić podczas pracy czoła zwiększonemu tarciu. Zabiegi kosmetyczne na paznokciach mogą też leczyć. W wybranych przypadkach to właśnie frezarki podologiczne pozwalają specjalistom uporać się z odciskami, czy też pękającą skórą. W pełni profesjonalna i świadoma obsługa takich urządzeń pozwala zdziałać więcej, niż można by przypuszczać.

                                                                                                              Lakiery do paznokci Indigo Nails

Frezy – końcówki do frezarek

 

Nawet najlepsze urządzenie przeznaczone do pielęgnacji paznokci okaże się bezużyteczne bez kluczowych elementów. O tym, co będziemy w stanie zdziałać frezarką zależy przede wszystkim to, jakimi końcówkami dysponujemy. Bez nich wykonanie określonych czynności będzie zwyczajnie niemożliwe. W które nakładki powinno się zaopatrzyć w pierwszej kolejności, by móc bez przeszkód osiągnąć zamierzone rezultaty?

Najczęściej producenci sprzedają frezarki w zestawach z końcówkami. Kilka z nich to absolutne minimum nawet wtedy, kiedy zamierzamy korzystać z urządzenia wyłącznie na użytek domowy. Jednym z najistotniejszych frezów jest mandel, za którego pomocą można zetrzeć docelową powierzchnię. Oczywiście trzeba pamiętać też o zastosowaniu odpowiedniej nakładki ściernej. Inne istotne frezy to np. cylinder pozwalający na skrócenie paznokci, stożek do piłowania, frez zwany igłą do wykonywania bardzo precyzyjnych ruchów, czy wrzeciono. Dysponując takim zestawem i odpowiednią wiedzą można „wyczarować” z paznokci coś niebywałego nawet jeśli wcześniej były dalekie od ideału.

Jak wybrać frezarkę?

W momencie, kiedy pominiemy kwestie związane z ceną, trzeba jeszcze wziąć pod uwagę kilka istotnych czynników przy zakupie urządzenia przeznaczonego do profesjonalnej pielęgnacji paznokci. Sama frezarka powinna dobrze leżeć w dłoni, czyli nie być przesadnie duża i ciężka. Nie bez znaczenia jest też długość kabla. Podczas pracy frezarki mogą wydzielać się niekorzystne substancje, dlatego lepiej od razu zdecydować się na model wyposażony w pochłaniacz pyłów. Z pewnością warto także przejrzeć wcześniej opinie na temat wybranego urządzenia.

O skuteczności w działaniu w przypadku frezarki decydują także parametry techniczne. Liczby nie kłamią, zwłaszcza jeżeli chodzi o moc, czy maksymalną ilość obrotów na minutę. Modele frezarek z wyższej półki wyposażone są w pedał nożny, co przekłada się na wyższą wygodę użytkowania. Na sam koniec warto przeanalizować w co wyposażony jest zestaw. Najlepiej, żeby w standardzie znajdowało się przynajmniej kilka podstawowych frezów. Jeżeli wciąż nie wiemy, jaką frezarkę kupić, najlepiej poradzić się kogoś, kto ma obycie w tym temacie lub samego sprzedawcy.

Szkolenia z obsługi frezarki do paznokci

Nikt nie rodzi się specjalistą w dziedzinie pielęgnacji paznokci, dlatego pierwsze zabiegi przy użyciu frezarki mogą sprawiać nam pewne trudności. Dlatego dobrym rozwiązaniem okazuje się zapisanie na specjalistyczny kurs, gdzie instruktor krok po kroku wyjaśnia obsługę urządzenia o tak szerokim zastosowaniu. To, co przemawia za poszerzeniem wiedzy z tego zakresu, to także względy bezpieczeństwa. Nieumiejętne posługiwanie się frezarką może poczynić wiele szkód. Nie ma sensu uczyć się więc na własnych błędach.

W momencie, kiedy dowiemy się jak używać poszczególnych frezów całą sztuka wyda nam się dziecinnie prosta. Wówczas nic nie będzie stało na przeszkodzie, by w domowych warunkach wykonywać sobie lub bliskim manicure. Z czasem nabierzemy zaś takiej wprawy, że będziemy mogły powoli zacząć rozważać wejście do biznesu. Małymi krokami można powoli dążyć do osiągnięcia jeszcze do niedawna odległych celów.

Przy użyciu frezarki wykonywanie wszelkich zabiegów na paznokciach staje się nie tylko prostsze, ale też i znacznie szybsze. Zanim zdecydujemy się na zakup takiego urządzenia rozważmy udział w kursie pozwalającym nam na zdobycie wszelkiej potrzebnej wiedzy, by umiejętnie operować sprzętem o tak szerokim zastosowaniu.

POZIOM: podstawowe
CZAS TRWANIA: 1 dzień | 3 godziny
CERTYFIKAT: Międzynarodowy Certyfikat Indigo
CENA: grupowe – 400 PLN* | indywidualne – 600 PLN*

Jeśli w swojej pracy chciałabyś wykorzystywać narzędzie, które ją usprawni i zapewni precyzyjne opracowanie paznokcia, to szkolenie z obsługi frezarki jest dla Ciebie skrojone na miarę.
Podczas teoretycznego, trzygodzinnego szkolenia Indigo poznasz budowę frezarki, dowiesz się, kiedy warto po nią sięgnąć, zapoznasz się z technikami pracy z urządzeniem i zdobędziesz szczegółową wiedzę dotyczącą rodzajów frezów oraz najbardziej efektywnych sposobów ich wykorzystania.
PROGRAM SZKOLENIA – OBSŁUGA FREZARKI:
budowa frezarki,
rodzaje frezów i ich przeznaczenie,
technika pracy z frezarką.

* podane ceny są cenami brutto
* w szkoleniu grupowym uczestniczą maksymalnie 4 osoby

SZKOLENA Z OBSŁUGI FREZARKI DO PAZNOKCI (1)

Komentarze