Paznokcie różowe wzory
16
Maj
2018
w Artykuły

Manicure Hybrydowy

Piękne i zadbane paznokcie są najlepszą wizytówką każdej kobiety. Troska o nie za pomocą zwykłych lakierów jest jednak dość kłopotliwa i uporczywa. Tradycyjne lakiery do paznokci są niezwykle delikatne, często odpryskują i wymagają poprawek.

W zabieganych czasach, nie każda z kobiet ma czas i energię na częste powtarzanie malowania. Świetną alternatywą dla zwykłych lakierów jest manicure hybrydowy – modne i praktyczne rozwiązanie dla osób, które chcą cieszyć się idealnym wyglądem swoich dłoni przez dłuższy czas. Na czym polega manicure hybrydowy? Jakie ma zalety? Jak go wykonać? Zapraszamy do lektury poniższego artykułu!

Manicure hybrydowy – definicja

Manicure hybrydowy to metoda stylizacji paznokci, łącząca dwa znane w kosmetyce preparaty – żel do manicure i lakier do paznokci. Po nałożeniu na płytkę paznokcia, utwardza się je pod lampą. Dzięki temu, efekty zabiegu utrzymują się dłużej – nawet do 2-3 tygodni. Paznokcie wyglądają naturalnie, a lakier – w przeciwieństwie do zwykłego – jest odporny na uszkodzenia i nie odpryskuje. Nie dziwi więc, że manicure hybrydowy cieszy się ogromnym zainteresowaniem kobiet, które chcą zadbać o swoje paznokcie.

Coraz częściej pojawia się on nie tylko w ofercie salonów kosmetycznych, ale jest też wykonywany w zaciszu domu lub mieszkania. By stało się to możliwe, wystarczy zaopatrzyć się w specjalną lampę i niezbędne preparaty do stylizacji.

Ile kosztuje manicure hybrydowy?

W zależności od salonu stylizacji paznokci, koszt wykonania manicure hybrydowego waha się od 80 do 120 zł. Zabieg trwa zwykle około 60 minut.

Paznokcie niebieskie manicure

Zalety manicure hybrydowego

Manicure hybrydowy nie bez powodu zyskał ogromną rzeszę zwolenników. Stylizacja paznokci tą metodą ma wiele zalet. Oto one!

1. Wysoka trwałość Manicure hybrydowy to idealne rozwiązanie dla kobiet, które chcą cieszyć się nienagannym wyglądem paznokci przez długi czas. Żyjemy w ciągłym biegu – nie mamy czasu na częste wizyty u kosmetyczki lub wykonywanie ciągłych poprawek na tradycyjnym lakierze.

Manicure hybrydowy to metoda niezwykle trwała, polecana w szczególności osobom, które pracują lub wyjeżdżają na dłużej.

Zabieg może być wykonywany co 2-3 tygodnie, a przez ten czas nie musimy martwić się odpryskami. Efekty utrzymują się nawet mimo sprzątania czy uprawiania sportu.

2. Bezpieczeństwo stosowania Preparaty hybrydowe cieszą się mianem bezpiecznych. Nakładane na naturalnej płytce paznokcia nie uszkadzają jej, a wzmacniają i chronią przed rozdwajaniem. Dzięki temu zabieg manicure hybrydowego może być wykonywany regularnie przez długi czas.

3. Naturalny efekt Nie bez znaczenia jest też naturalny efekt, jaki można uzyskać dzięki stosowaniu manicure hybrydowego. Paznokcie stylizowane tą metodą są dodatkowo bardziej błyszczące w porównaniu z klasycznym manicurem.

4. Szybkość wykonania Dla wielu kobiet głównym atutem stosowania hybryd jest czas ich wykonania. Nie musimy czekać aż lakier wyschnie – wystarczy utwardzić go pod lampą, by cieszyć się idealnie wyglądającymi paznokciami przez długi czas.

5. Uniwersalne zastosowanie Zabieg manicure hybrydowego nie wymaga posiadania długich paznokci. Efekty stylizacji są równie doskonałe w przypadku długich, jak i krótkich paznokci.

Wady paznokci hybrydowych

Manicure hybrydowy nie jest metodą pozbawioną wad. Niekiedy może prowadzić do przesuszenia paznokci – zwłaszcza u osób, które mają słabe, cienkie i łamliwe paznokcie bądź gdy lakier zostanie nałożony lub zajęty nieprawidłowość. Niewskazane jest też zbyt długie noszenie hybryd. U niektórych osób może również wystąpić uczulenie na składniki zawarte w lakierach hybrydowych. W przypadku mniej odpornych paznokci, zaleca się robienie przerw od zabiegu, by umożliwić płytce paznokcia regenerację.

Co jest potrzebne do wykonania manicure hybrydowego?

Popularność metody hybrydowej to nie tylko piękne i trwałe efekty, ale też łatwość przeprowadzenia zabiegu. Do jego wykonania w salonie lub domowym zaciszu potrzebne są jedynie:

  • pilnik,
  • kostka (blok polerski),
  • odtłuszczacz,
  • primer,
  • baza hybrydy,
  • wybrany kolor hybrydy,
  • top,
  • lampa,
  • oliwka do skórek.

Popularną hybrydę można wykonać w profesjonalnym salonie manicure lub we własnym domu. Dzięki temu, że akcesoria i produkty potrzebne do wykonania hybrydy są ogólnidostępne, koszt takiego zabiegu jest niewielki. Warto jednak pamiętać, że korzystając z pomocy kosmetyczki mamy gwarancję umiejętnego przygotowania paznokci do zabiegum precyzyjnego rozprowadzenia preparatów i bezpiecznego usunięcia hybrydy.

Jak zrobić manicure hybrydowy?

Zabieg metodą hybrydową rozpoczyna się od wykonania tradycyjnego manicure. Punktem wyjścia jest odpowiednie przygotowanie płytki – jej zmatowienie, odtłuszczenie i pozbawienie wrastających na nią skórek. Oczyszczonym i wypolerowanym paznokciom nadaje się na tym etapie także pożądany kształt. Następny krok to nałożenie primera (bazy), którego zadaniem jest ochrona płytki i lepsze przywieranie lakieru do paznokci. Następny krok to nałożenie lakiery kolorowego, a na koniec topu (utwardzacza). Należy pamiętać o utwardzeniu każdej warstwy w lampie UV (2-3 minuty) lub LED (około 30 sekund). Po wykonanym zabiegu warto zwilżyć skórę wokół paznokci oliwką. I gotowe!

Jak bezpiecznie usunąć lakier hybrydowy?

Samodzielne ściągnięcie lakieru hybrydowego nie jest trudne, choć wymaga przestrzegania kilku podstawowych kroków. By bezpiecznie usunąć lakier, należy najpierw lekko i delikatnie spiłować wierzchnią warstwę paznokcia pokrytego hybrydą. Następnie, moczymy płatek kosmetyczny w płynie do usuwania hybrydy przykładamy go do paznokcia i owijamy folią aluminiową. Po około 15 minutach ściągamy folię i ostrożnie zdejmujemy lakier, pomagając sobie patyczkiem lub pilnikiem.

Pozostałości lakieru możemy usunąć za pomocą polerki. Pamiętajmy, by nigdy nie zrywać hybrydy na siłę. W ten sposób możemy zniszczyć płytkę paznokcia! Dobrym pomysłem jest też wykonanie manicure japońskiego, który odżywi i wzmocni płytkę oraz nada jej połysk.

Szkolenia z manicure hybrydowego – dla początkujących i zaawansowanych manikiurzystek

Interesujesz się manicurem hybrydowym? Chciałabyś zgłębić wiedzę dotyczącą tej metody stylizacji paznokci? Idealnym rozwiązaniem dla osób takich jak Ty są profesjonalne szkolenia grupowe lub indywidualne. W ich trakcie zdobędziesz cenną wiedzę teoretyczną i praktyczną. Podczas kursów prowadzonych przez doświadczoną manicurzystkę dowiesz się między innymi, jak przygotować płytkę paznokcia do zabiegu, jak wykonać stylizację, by była maksymalnie trwała oraz jakich błędów się wystrzegać.

Zdobędziesz umiejętność prawidłowego lakierowania paznokci i bezpiecznego ściągania hybrydy. Szkolenia te skierowane są zarówno dla osób na początku swojej drogi z manicure hybrydowym, jak i dla zaawansowanych manicurzystek. Zdobyta w trakcie szkoleń wiedza zaprocentuje podczas wykonywania stylizacji w domu czy mieszkaniu lub salonie kosmetycznym. Inwestycja w szkolenie znajdzie odzwierciedlenie w pięknych paznokciach i zadowoleniu potencjalnych klientek! Dowiedz się więcej o szkoleniach z manicure hybrydowego

Komentarze