Czarne paznokcie
24
Lipiec
2018
w Artykuły

Szablony i wzory do paznokci

Rok 2018 przyniósł powiew świeżości w nurtach wizażu paznokci. W końcu, po latach niemej stagnacji pojawiły się nowe i naprawdę ciekawe pomysły, odbiegające od codziennie stosowanych rozwiązań. W zależności od celu wykonania paznokci – dobrego wyglądu na co dzień, czy też konkretnej, wyjątkowej okazji, pojawiają się nowe, zaskakujące rozwiązania.

W przypadku paznokci hybrydowych i żelowych ilość rozwiązań jest praktycznie nieograniczona. Dlaczego? Dzięki szablonom i wzorom do paznokci. Teraz już nie istnieją ograniczenia takie, jak umiejętności rysunkowe wykonującej paznokcie. Przy zachowaniu technicznych umiejętności, wizażystka jest w stanie wyczarować wszystko! A oczy mijających ludzi otwierają się ze zdumienia po spojrzeniu na Twoje paznokcie.

Jak wykorzystać wzory i szablony paznokci?

Szablony do paznokci to gotowe wzory, gotowe do odwzorowania w bezpośrednim przeniesieniu na paznokieć. Niezależnie od kształtu paznokcia, znajdziesz idealne wzory dla siebie. Inne szablony pasują na paznokcie szerokie, inne na migdałki, jeszcze inne na krótkie czy podłużne.

Wprawne oko kosmetyczki lub wizażystki oceni Twoje dłonie krok po kroku, dobierze wygląd idealny do kształtu paznokcia oraz pokaże jak sensownie wykorzystać wzory, by nadać paznokciom przepiękny i olśniewający wygląd. Od dziś koniec z traceniem czasu na wymyślny manicure – szablony do paznokci wykorzystasz szybko i sprawnie, zmieniając paznokcie w małe dzieła sztuki.


Szkolena z manicure - zdobienie paznokci

Krok po kroku

Ogromną zaletą szablonów na paznokcie jest ich łatwość w użyciu. Wykonywać je można zarówno na hybrydach, żelach, akrylach jak też na naturalnej płytce paznokciowej. Pierwszym etapem jest przygotowanie paznokci do manicure – odpowiednio opiłowane i wypolerowane, z przygotowanymi skórkami, będą wyglądać o niebo lepiej.

Co więcej – ich trwałość będzie też dużo większa! Samo wykonanie wzoru na paznokciu jest już bardzo proste – po pomalowaniu płytki (bądź zrobieniu hybrydy czy żelu), wystarczy oderwać naklejkę z folii, przykleić dokładnie do paznokcia, a następnie pokryć warstwą lakieru stemplowego (lub innego gęstego topu).

Inną metodą jest wypełnienie szablonu gąbeczką nasączoną emalią. Po wyschnięciu lakieru należy delikatnym ruchem usunąć szablon, zawsze w kierunku od góry płytki paznokciowej. Na koniec wystarczy zabezpieczyć zdobienie przed uszkodzeniem topem UV lub bezbarwnym lakierem.

Rodzaje wzorów i nasze propozycje


W sezonie 2018/2019 najbardziej modne stały się wzory geometryczne i azteckie. Nietypowe, rozmaite kombinacje kształtów i figur pozwalają na przygotowanie niesamowitych kreacji paznokci. W niemal każdej formie sprawdzą się również wzory neonowe, przyciągające i oddające światło, niebanalne błyskotki oraz najmodniejszy hit – paznokciowe ombre. Nie wystarczy jednak paznokcie zrobić – należy je dobrze dobrać do właściciela.

U jednej kobiety będą świetnie wyglądać klasyczne paznokcie francuskie, inna zabłyśnie mając najprostsze malowane formy. W przypadku innej osoby szaleństwo na etniczne wzory oraz oryginalne kształty dopełni formy wizerunku. Niezależnie czy paznokcie są krótkie, czy przedłużane, naturalne czy żelowe – wykończenie musi być idealne.

Zalety i korzyści z wykorzystania

Dlaczego warto korzystać z szablonów? Przede wszystkim jest to maksymalnaoszczędność czasu, w stosunku do efektu końcowego. Wzory paznokci pozwalają na stworzenie super efektu szybko, także w warunkach domowych.

Dzięki temu wykonanie profesjonalnego manicure jest tańsze, a sam wygląd paznokci oryginalny, modny i warty pozazdroszczenia.

Możliwość nałożenia na paznokcie niemal każdego wzoru oddaje charakter właściciela – podkreśla jego subtelność albo inaczej – ukazuje ognisty temperament. Tylko od Ciebie zależy, którą stronę Twojego Ja pokażą dzisiaj Twoje paznokcie.

Informacje dodatkowe

Co warto wiedzieć przed wykonaniem na paznokciach manicure z wykorzystaniem szablonów?

Tak samo jak w przypadku każdego innego manicure – im lepiej przygotowane dłonie i płytka paznokciowa, tym większa szansa, by długo cieszyć się ciekawymi paznokciami. Nie oszczędzaj więc czasu i nie pomijaj zabiegów na dłonie, zadbania o skórki, wypiłowania i wypolerowania płytki paznokciowej, zadbaj również o natłuszczenie oliwką po ukończonym zabiegu. Tak potraktowane dłonie i paznokcie odwdzięczą Ci się pięknym wyglądem przez długi czas.

Chcesz poznać jeszcze jedną tajemnicę?

W tym sezonie uwagę najbardziej przyciągają kolory serca i miłości. Paznokcie białe, różowe i czerwone podkreślą Twoją emocjonalność, wydobędą ukryty wdzięk i zapewnią Ci ogrom spojrzeń.

Szkolenia dla kosmetyczek

Szablony i wzory do paznokci nadają się do wykorzystania w warunkach domowych, zwykle jednak używane są przez kosmetyczki i wizażystki. Aby poszerzyć swoją ofertę i umiejętności, warto skorzystać ze specjalnego szkolenia, pokazującego jak profesjonalnie i trwalewykonywać wzory na paznokciach.

Przyjdź na szkolenie prowadzone przez specjalistkę wybitną w swojej dziedzinie, Annę Faber. Naucz się, jak sprawić, by Twoje klientki wychodziły od Ciebie zdumione efektem i równie chętnie wracały po kolejny manicure.

Komentarze